Bizimle iletişim kur
Customer Service

Telefon numarası : +86 18145816425

Naber : +8618145816425

Profesyonel Barkod Tarayıcı ile Normal Cep Telefonu Arasındaki Fark

June 7, 2022

Profesyonel tarama ekipmanı ile mobil barkod tarama yazılımı arasındaki fark nedir?Shenzhen Rakinda size özel farklılıkları tanıtacak.

hakkında en son şirket haberleri Profesyonel Barkod Tarayıcı ile Normal Cep Telefonu Arasındaki Fark  0

1. Tasarımdaki farklılıklar:
bubarkod tarama cihazıbarkodun QR kodunu tarayan ve ayrıştıran özel bir barkod tarama motoruna sahiptir;
Cep telefonu barkodu tarar QR kodu, resmi yakalamak için kameraya dayanır ve ikincil analiz ve çıktı için yerleşik yazılım kullanılır.Aynı zamanda cep telefonu çok işlevli bir uygulamadır ve kodun taranması bunlardan yalnızca biridir.

2. Kod çözmedeki fark:
Profesyonel barkod tarama ekipmanı, içinde özel kod çözme çipleri ve kameralar bulunan "donanım kod çözme" kategorisine aittir;kod çözme hızı milisaniye cinsinden hesaplanır.
Cep telefonu barkodu tarar QR kodu, çekilen fotoğrafların kodunu çözen ve çıktısını veren yerleşik kod çözme yazılımıdır.Kod çözme başarı oranı ve desteklenen barkod türleri, tamamen kod çözme yazılımının hesaplama yöntemine ve cep telefonu donanımının nasıl tahsis edileceğine bağlıdır.Bu işlem için kullanılan süre, profesyonel barkod tarama ekipmanından çok daha büyük olmalıdır, cep telefonu taraması genellikle "yazılım kod çözme" olarak bilinir.

3. Çalışma modunun farkı:
Barkod tarama cihazının nişan alma yöntemine harici nişan alma denir.Anahtar düğmesi etkinleştirildiğinde, barkodu hizalamanıza yardımcı olacak bir hedefleme çizgisi (çerçeve, orta nokta vb.) olacaktır.Cep telefonunun, barkodu ekranda doğru konuma koyması gerekiyor, bu çok yavaş ve çalışması uygun değil ve iş verimliliği büyük ölçüde azaltılıyor.

4. İletişim protokolleri arasındaki fark:
Tarayıcı temel olarak USB bağlantı noktasını, RS232 seri bağlantı noktasını ve ağ bağlantı noktası iletişimini destekler.Temel olarak, tarayıcı tabancasını kullanan tüm uygulama yazılımları bu iletişim protokollerini kullanır ve kod çözme sonuçları, süpermarket kasiyeri, üretici izlenebilirlik sistemi, lojistik depolama sistemi, giriş-çıkış depo sistemi vb. gibi doğrudan uygulama yazılımına gönderilir. cep telefonu taramasının sonucu yalnızca cep telefonunuzun ekranında görüntülenir veya yalnızca cep telefonunuzdaki APP ile iletişim kurabilir ve etkileşim kurabilir.Bir PC veya diğer cihazlarla iletişim kurmak istiyorsanız, ortadaki iş yükü çok fazla ve çok fazla çaba gerektiriyor.

hakkında en son şirket haberleri Profesyonel Barkod Tarayıcı ile Normal Cep Telefonu Arasındaki Fark  1

Rakinda S2taşınabilir veri toplayıcı3mil okuma hassasiyeti ve lazer hedefleme ile yüksek performanslı 2d tarama motoru LV30 ile gömülüdür.Uygun maliyetlidir ve müşteriler tarafından iyi kabul edilir ve depo yönetimi, mağaza envanter kontrolü, lojistik vb. alanlarda yaygın olarak kullanılır.